סדר עדיפויות

המלצות אתר דמות האדם של ארץ הקודש

עודכן לאחרונה בתאריך ‏‏‏‏‏‏‏09/06/2008

 

 

יוני 2008

עלמא – בית לתרבות עברית-יהודית-חילונית, המפעיל בית ספר בנושא, ופעיל בארועי תרבות כמו 'תיקון ליל שבועות' ו'לילה לבן'.

GOOGLE FINANCE – האתר המתחרה ל'יאהו פיננס' מציע ציטוטים גרפיים בזמן אמת ועיצוב פשוט וקולע.

MUSICOVERY- אתר המציע מוזיקה בסגנון אתר 'פנדורה'. בוחרים את סגנון המוזיקה האהוב עליך, והתוכנה משמיעה את השירים המתאימים, תוך כדי כך שהיא מציגה אותם כמפה אינטראקטיבית.

1001 ALBUMS – אתר המציע להשמעה את מיטב אלבומי התקליטים מכל הזמנים, כולל מילים לשירים.

FREINDSHIP HEAVEN – ארני זלינסקי מציע ספרי עזר אודות פרישה מחיי הקריירה לטובת הצלחה באורח חיים רגוע ומאושר.

גג סולארי- כל המידע הדרוש לצורך התקנת מערכות סולאריות ליצור חשמל מהשמש על גג הבית.

מלחמה בראי האנרגיה – סדרת שיחות בערוץ האקדמי של אוניברסיטת חיפה, בנושא מקורות האנרגיה בעולם, ההשלכות לסכסוכים בינלאומיים, הצורך במקורות חלופיים, והאנרגיה הסולארית כפיתרון המרכזי.

RANDY GLASBERGEN – הקריקטוריסט האהוב של האינטרנט מפעיל אתר בשם TODAYS CARTOON, שיש בו גם ארכיון של מיטב הקריקטורות שלו.

 

 

דצמבר 2007

הרב אלימלך פירר – הרב פירר הוא אוטודידקט בתחום הרפואה, שמסוגל להפנות כל חולה לרופא המתאים לו ביותר, על סמך שיחה טלפונית או פגישה אישית. מאות אנשים פונים אליו מידי יום, וכולם זוכים לתשובה אישית. הרב זכה בפרס ישראל על פועלו. היעוץ הרפואי הוא רק חלק ממפעלי גמילות החסדים של הרב, כמו שמפורט באתר האגודה שלו: 'עזרה למרפא'.

VISIBLE BODY – אנטומיה של גוף האדם בתצוגה רב שכבתית, תלת מימדית ואינטראקטיבית.

הפורטל הישראלי של מופע הקולנוע של רוקי – אתר המאגד את המידע לגבי סרט הפולחן, שמוקרן מידי פעם בהשתתפות קאסטים.

YMAP – אתר המפות של 'ידיעות אחרונות' משלב תצלומי אוויר ותצלומי בתים, והחיפוש נוח.

Artizans – אתר של קריקטורות בכל התחומים, שמתעדכן מידי יום. אפשר להירשם ולקבל ניוזלטר יומי עם הקריקטורות האחרונות מארצות הברית.

MORPHEUS – תוכנה ידידותית ליצירת אנימציה בה דמות אחת הופכת לאחרת.

Hitler's Drugged Soldiers – מאמר ב'דר שפיגל' על השימוש הנרחב בסמי מרץ בצבא הנאצי.

 

 

ספטמבר 2007

ילדים זה קצבהמאמר - מבנה קצבאות הילדים בישראל מעודד פיצוץ אוכלוסין ומשפחות מרובות ילדים. במציאות המשבר הסביבתי העמוק שאנו עומדים בפניו, פיצוץ אוכלוסיה יכול להסתיים בקטסטרופה אדירה לישראל.

 

אוגוסט 2007

מעוףסרטון – מה שעף למעלה חייב ליפול למטה. הסרטון הקצרצר הוא תמצית מרוכזת מאד של ההיסטוריה של התעופה, שמבהירה את משמעויותיה ההרסניות.

יהודה צורףמאמרים – צורף מפרסם באתר 'מאמרים' מאמרים שונים בשאלת הגניוס היהודי במציאות הלבנטינית. צורף הוא מהנדס ופיזיקאי, בוגר הטכניון ואוניברסיטת אוקספורד, עבד כמדען במוסדות מחקר, תעשיית הייטק ואקדמיה. כיום עוסק במחקר עצמאי בפיזיקה תאורטית.

 

יולי 2007

עברו הנאצי של אנוואר סאדאתמאמר באתר JTC הוא 'כח המשימה היהודי' המפעיל פורטל המוקדש להתמודדות מול הטרור האיסלאמי. באתר פורסם מאמר בשם: 'הסכנות האורבות מצד הערבים המתונים הן חמורות יותר מאשר מצד הקיצוניים הגלויים'. במאמר מופיעה הביוגרפיה של אנוואר סאדאת, נשיא מצרים שחתם על הסכם השלום עם ישראל ב-1978. סאדאת מתואר כמעריץ נלהב של היטלר, בו ראה מודל לחיקוי כמנהיג לאומי.

500 שנות פורטרטים של נשים באמנות המערבסירטון -  סרטון מקסים, שמראה פורטרטים של נשים מ-500 שנים באמנות המערב. אפשר לראות ציירים ריאליסטים, סוריאליסטים וגם פורטרטים אבסטרקטיים. מעניין לראות איך נשים נתפסות/נתפסו במשך השנים על ידי ציירים שונים.

 חמישים האתרים המומלצים - כתבה באתר – המגזין TIME חושף את 50 האתרים הטובים ביותר לשנת 2007, ובנוסף את 25 האתרים שאי אפשר בלעדיהם, ואת 5 האתרים הגרועים ביותר.

רמי הסמןבלוג – רמי הסמן הוא מומחה לאסטרטגיה שיווקית, מרצה לשיווק מדיני וחברתי ועוד. לכאורה תחומים מקצועיים, אך על פי גישתו מדובר גם בפיתוח המודעות וקבלת החלטות אישיות ברמה הגבוהה ביותר. באתר קישורים למאמרים וספרים פרי עטו בנושא, ובתוכם מאמר ארוך ומצוין בנושא ניהול משברים, ידרת מאמרים בנושא המדינה כמותג בינלאומי, ופרקים מהספר 'דרכו של לוחם האסטרגיה' העוסק בהקניית הרגלי חשיבה.

אלוהים תומך במלך ג'ורג' החמישי, וגם בחרדיםדה מרקר - מדינת ישראל מתחייבת להשקיע את מיטב כספה כדי לטפח דור של תלמידים חרדים שערכיו יעמדו בסתירה מוחלטת לערכיה של מדינה יהודית, דמוקרטית, ציונית ומתקדמת. בתוך דור, התלמידים הללו יהוו כבר 20%-30% מהאוכלוסייה המצביעה לכנסת - מה יקרה אז לערכיה של מדינת ישראל, וליכולתה להמשיך ולצמוח?

 

יוני 2007

הצייר רוברט גונזלס - דף באתר – ציורים המשלבים תעתועי ראייה מרשימים בהשראת ציוריו המפורסמים של אשר. גונזלס הוא ארכיטקט וציוריו משלבים בין דמות האדם, הבנין, העיר והנוף הטבעי, כך שהראשון הוא המשכו של השני. להתפעלות החזותית נוסף גם רושם ריגשי שכן תוכן הציורים, בסגנון הריאליזם המאגי, עוסק במשמעות המרחב כמקום להגות והתפתחות.

גן העדן של הידידותאתר – ארני זלינסקי הוא בר סמכא מצליח בנושאי פרישה מוקדמת מאושרת, יזמות אישית, והצלחה ללא עבודה אמיתית. ארני כתב רבי מכר אחדים בנושאים אלה, שניתן להשיגם דרך האתר שלו. חלק חשוב באתר מוקדש לציטוטים רבים בנושא יצירת חברים וידידים בחיים.

בתי כנסת בפוליןדף באתר – תצלומים של בתי הכנסת המפוארים בפולין לפני השואה. המבנים המונומנטליים והיפהפיים, שהוחרבו ברובם, הם עדים אילמים לעוצמתן הרוחנית, הכלכלית והדמוגרפית של הקהילות שחרבו.

טכס הסיום בגנון של החמאסקליפ – הילדים בני החמש לבושים מדים צבאיים, אוחזים בנשק ומבצעים תרגילי אימון תוך כדי דיקלום סיסמאות של מתאבדי ג'יהאד.

MEMRI אתר – המוסד לחקר התיקשורת המזרח תיכונית חוקר את האיזור באמצעות המדיה המשודרת בו. הארגון הוא בלתי תלוי ובלתי רווחי, ממוקם בוושינגטון עם סניפים ברחבי תבל. המרכז למעקב אחרי שידורי טלוויזיה מפיץ קליפים מהערוצים הערביים ברחבי העולם, כדי לגשר על הפער הלשוני, תוך שהוא מתמקד בנושאים פוליטיים, דתיים ותרבותיים. באתר יש קליפים מזעזעים רבים אודות תפישת הערבים את ישראל.

 

מאי 2007

הצעות חוק לטובת המילואימניקיםNFC - מליאת הכנסת אישרה שתי הצעות חוק, ממשלתית ופרטית, לטובת המשרתים במילואים. הצעת החוק הממשלתית עברה בקריאה ראשונה והפרטית בטרומית. ח"כ וילן: "הצעת חוק הפרטית היא מהפכנית ותשנה את ההבנה שכל העם צבא, משום שרק חלק קטן מאזרחי ישראל ישרתו במילואים". ח''כ סנה: "המדינה, בכוונת מכוון ובאופן מגמתי, תפצה ותתגמל ותוקיר באופן מעשי את אנשי המילואים".

המדריך השלם לסיניפורטל פרטים אודות המלונות, החושות, הטיולים, אתרי הצלילה, האטרקציות והבילויים בחצי האי. כולל כתבות ופורומים בהם מספרים מטיילים על חוויותיהם. האתר מופעל על ידי צוות מומחים בתחום.

GOOGLE EARTH 4 תוכנה – הגירסה האחרונה של מפות הלוויין האינטראקטיביות של כדור הארץ מצטיינת בתלת מימדיות משופרת, המאפשרת סיורים וירטואליים ברמה גבוהה.

גשר ענק במיצרי טיראןתיק דבקה - ערב הסעודית, מצרים, וכווית, מתכננות להקים שני גשרי ענק על מצרי טיראן, אשר יחברו בפעם הראשונה בדרך יבשתית את יבשת אפריקה וחצי האי ערב. עבדאללה מלך ערב הסעודית יניח את היסודות לגשרים אלה השבוע, ומיד לאחר מכן יתחילו העבודות להקמתם. בנייתם של הגשרים, שאורכם יהיה 25 ק''מ, תסתיים ב-2012.

רן יורגנסןאתר אינטרנט – אדם צעיר אחד שכותב ושר להפליא, ובנוסף מנגן בשלל כלים, מתופים ועד קלידים. האתר המרשים, גם הוא פרי יצירתו, משקף את דמותו ופועלו, וכולל שפע הורדות של קטעי מוזיקה מקורית.

 

אפריל 2007

שי אגסיראיון וידאו בוואלה עסקים – גאון התוכנה ואחד האנשים המשפיעים ביותר בכלכלה העולמית פורש מניהול חברת ענק ועובר לתכנון מכונית חשמלית, יחד עם איתן ורטהיימר. הנימוק – הרצון לתרום לשיפור האקולוגיה של מדינת ישראל. השאלה היא האם מכונית חשמלית לא תיצור בעיה חדשה של עודף מכוניות, ועדיף במקום זאת לחשוב בכיוון של תחבורה ציבורית.

לאן הלכו כספי השילומיםגלי צה''ל - הסרט "מוסר שילומים" בוחן לאן נעלמו כספי השילומים שהגיעו מאירופה ומדוע למרות השילומים, חיים בישראל בעוני כשמונים אלף ניצולי שואה. יוצרי הסרט אורלי וילנאי פדרבוש וגיא מרוז.

תרגיל השואה שיצא משליטה - גוגל - תלמידי כיתה ט' בבי"ס בטקסס, חולקו ל"גרמנים" ו"יהודים". כאשדר ה"גרמנים" החלו דוחפים ויורקים על ה"יהודים", הבינו בבית הספר שמשהו לא בסדר.

תצפית של 360 מעלות מפיסגת ההימאליהצילום אסטרונומי יומי – מטפס הרים שצילם מפיסגת ההר את כל הנוף השמיימי סביבו.

לוחמי אל קעידה בעיראק הצליחו לנטרל את המכשור האלקטרוני האמריקני שנועד לנטרל את מטעני הצדתיק דבקה - מספר האבדות האמריקנית עולה ומטפס במהירות. ב-9 הימים הראשונים של חודש אפריל מספר ההרוגים האמריקנים בעיראק הגיע ל-44. בכיר במודיעין הישראלי אומר: 'אנחנו מפליגים ישר לעין הסערה מבלי שלאונייה שלנו יש קברניט. כל עיראק תתנפץ עלינו'.

עם חשיפת פרשה ביטחונית חמורה, נמלטו ח''כ עזמי בשארה ובני משפחתו מישראל  - תיק דבקה - נציגי הארגונים הערביים ובמרכזם ארגון 'עדאלה' החליטו ביום ו' 6.4, להתארגן למה שהוגדר על ידם עימות חזיתי מול 'ההסתה' מצד השב"כ נגד ערבי ישראל. הארגונים הערביים עומדים לפנות אל האו"ם, ממשלות זרות, ולשגרירים הזרים כדי שיעזרו להם לפעול נגד פעולותיה של מדינת ישראל נגד המיעוט הערבי, ופעולות השב"כ נגד הציבור הערבי.

יציאת האדמו"ר מבעלז מהונגריהויקיפדיה - בתחילת שנת 1944 האדמו"ר מבעלז עזב יחד עם אחיו את הונגריה ועלה לארץ ישראל. כחודשיים לאחר עלייתם החלה השמדת יהודי הונגריה על ידי הנאצים באושוויץ. לאחר המלחמה הואשם האדמו"ר כי בדרשת הפרידה שנשא אחיו (בשמו של האדמו"ר) לא הזהיר את חסידיו על הסכנה הממשמשת ובאה, אלא להיפך: תרם לתחושה המוטעית של הרגעה.

בלב כבדהארץ - מחקר חדש, שלפיו הטיפול בצנתור בחולים שסובלים מתעוקת חזה יציבה אינו יעיל יותר מטיפול תרופתי, מעורר מחלוקת בקהילת הקרדיולוגים. ייתכן ששביל הזהב הוא שילוב של השניים.

הממשלה אישרה פה אחד את הקמת עיר הבה"דים בנגבגוגל - ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בישיבה כי "זהו אחד הנושאים החשובים בהם עסקה ממשלת ישראל בשל המשמעות שיש להחלטה עבור הנגב". ממשרד ראש הממשלה נמסר עוד כי הקמת העיר צפויה ב-2011, וזאת בכפוף לעמידה בהסכמים הבריאותיים.

מצגת בניית הפירמידותדאסו סיסטמס- התאוריה של האדריכל הצרפתי בסרטון פלאש אינטראקטיבי.

אדריכל צרפתי: גיליתי איך בנו את הפירמידותהארץ - הפירמידה, השריד האחרון לשבעת פלאי העולם העתיק, נבנתה מבפנים החוצה וכך הצליחו המצרים הקדמונים לשנע שני מיליון אבני ענק למקומן.

 

מרץ 2007

דו"ח איומי האבטחה של סימנטק - DailyMaily - הדו''ח השנתי של חברת אבטחת האינטרנט סימנטק קובע כי ישראל במקום הראשון בעולם בפעילויות זדוניות באינטרנט.

פרס "יוטיוב" הולך ל... גל''צ - כל אלה המעלים קבצי ווידיאו לאינטרנט מתבקשים ללבוש את השמלות והטוקסידו: "טקסי פרסי הווידיאו השיתופי" של יוטיוב בפתח ואתם מועמדים לזכייה. בשבוע הבא יוכרזו המנצחים שייהנו מהזכות לעצב את האתר לפי רצונם.

האם אנחנו באמת רוצים רפואה אמריקאית?דה מרקר - בארה"ב נמצאים בתי החולים ומרבית הרופאים הטובים בתחומם בעולם. שירותי הבריאות הם ללא אח ורע. אף על פי כן, החלום הרע של כל שרי הבריאות במדינות המערב הוא שמערכת הבריאות בארצם תידרדר לרמה של מערכת הבריאות האמריקאית. הסיבה היא המחיר הגבוה מאד שרותי הרפואה, הגורם לכך שזאת מערכת יקרה ביותר שיד רבים מאד אינה משגת להשתמש בה.

שד ההפרטה שועט קדימה? רק באשמת ועדי העובדים -  בלוג בדה מרקר - שלי יחימוביץ' טוענת שהמדינה מתפרקת מנכסיה? צודקת. אבל שנים של הסכמי שכר מנופחים יצרו מצב בו הקופה הציבורית פשוט אינה מסוגלת לשלם שכר מופקע לעובדיה; ועדי העובדים נלחמו בכל פה על עוד ועוד הטבות ולכן הפסידו.

מסכסוך לאומי למאבק דתי – חלק א - חלק בקבצי PDF – הדו''ח המלא בנושא ספרי הלמוד הפלסטינים החדשים לכתה י''ב, המציגים עולם ללא ישראל.

Palestinain Media Watch אתר ישראלי באנגלית – האתר הרישמי של הסוכנות הישראלית. עוקב באופן שוטף אחר ההתבטאויות נגד ישראל במערכת החינוך הפלשתינאית ומפרסמת דו''חות בנושא.

סיפרי הלימוד של הרשות הפלשתינאיתNRG - הצדקת הטרור, שנאת ישראל, והכחשת השואה, כל אלו מוצגים בספרי הלימוד החדשים.

כוכב הלכת שבתאי והירחצילום אסטרונומי – מראה מרהיב עין של תמונות רצף של כוכב הלכת כשהוא מוסתר בחלקו על ידי הירח. גודלו היחסי בתמונה מעניק המחשה מצוינת של קרבתו היחסית של כוכב זה לכדור הארץ.

ליקוי הירח ומגדל אייפלצילום אסטרונומי- שילוב מרהיב עין של אורות מגדל אייפל בלילה יחד עם סדרת תמונות רצף של ליקוי הירח שהתרחש ב-3/3/2007.

העלמות הקרח נמשכת בים הארקטיהאינדפנדנט - שטחי קרח של כ-38000 מילין מרובעים, כגודלה של מדינת אלסקה, שינו מצב צבירה. לדעת מומחים, הנזק הגיע לנקודה משם הוא כבר בלתי הפיך.

מחקר חדש בנושא סרטן המעי הגסגוגל - ב-20 השנים האחרונות עלה שיעור הגברים הערבים החולים בסרטן זה. את השינויים בקרב הערבים ניתן להסביר בהסתגלות לאורח חיים ישראלי-מערבי הכולל השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב, עישון וירידה בפעילות גופנית. מהצד השני, שיעור המחלה בקרב יהודים אשכנזים וילידי הארץ ירד במשך השנים בעקבות אורח חיים בסביבה מזרח תיכונית.

סולאנה: נפעל להחזרת הגולן לידי סוריהNRG - במסיבת עיתונאים משותפת עם שר החוץ הסורי הביע הממונה על מדיניות החוץ של האיחוד תמיכה בעמדה הסורית והבהיר: "נפעל ככל יכולתנו כדי לסייע לארצך להשיב את השטח הכבוש". למרות החשיבות שייחס סולאנה לרמת הגולן, כבר לפני כשלושה חודשים הצהיר שר החוץ הסורי, אל-מועלם, כי הגולן אינו מהווה תנאי מוקדם לפתיחה במו"מ עם ישראל.

Golden Number Netאתר – מוקדש למידע אודות יחס הזהב בתחומים שונים, באופן קל להבנה. אכסנייה לקהילה מקוונת בנושא זה.

Intelectual Developmentאתר – ריכוז מרשים מאד של אשליות אופטיות מכל הסוגים, הממוינות על פי קטגוריות שונות ומוצגות באופן נאה. בין קטגוריות האשליות: תנועה, זיהוי, עומק, תלת-מימד ועוד. ניתן למצוא גם פאזלים משעשים, מבחנים פסיכולוגיים, עובדות מעניינות, ועוד.

הנהג החשוד שהרג 6 בני אדם בצומת גינתון מדבר לראשונה- קשת - ראיון בלעדי עם ירון ברכה, החשוד בכך שגרם לתאונה בצומת גינתון בה נהרגו 6 בני אדם, בהם גם אחיו התאום, אייל. ברכה, שנפצע קשה בתאונה משחזר לראשונה בבית החולים את הדרך לתאונה הקטלנית.

השתלטות אל קעידה על רצועת עזהתיק דבקה - איימן אל זוהייארי פירסם קלטת ווידאו בו הוא מכריז מלחמה על הרשות הפלסטינית ועל החמס. בתיאום עם הודעתו פותחת הזרועה הביצועית שלו ברצועה במבצע שנועד לחסל את ההנהגות המדיניות והצבאיות של הפת``ח ושל החמס. במקביל מתחולל מרד של חלק מההנהגה הצבאית של החמס נגד מנהיגיהם ברצועה.

הפיל הלבן הבאנענע - מאות מיליוני שקלים הושקעו בקו הרכבת החדש בין ירושלים לתל אביב, אך במשרד התחבורה שוקלים לבטל הכל ולשפר את הקו הישן. בינתיים, 10 גשרים כבר נבנו.

שגריר ישראל באל-סלבדור השתתף ב"סאדו"וואלה - שערורייה במשרד החוץ: שגריר ישראל באל-סלבדור נמצא לפני שבועיים בחצר ביתו על ידי שוטרים כשהוא שיכור, עירום וכפות .על פי הדיווח, השגריר נמצא לאחר שהיה מעורב באקט מיני סאדו-מזוכיסטי.

ההונאה הגדולה של התחממות כדור הארץ - סרט בערוץ 4 הבריטי – הסרט שולל את התאוריה המוצגת בסרט 'האמת הבלתי נוחה'. קבוצת מדענים טוענת כי הגורם העיקרי להתחממות כדור הארץ הוא כתמי השמש. קיים קשר מובהק לאורך מאות שנים בין כמות הכתמים שצפו אסטרונומים לבין הטמפרטורות שנמדדו. העליה בכמות דו-תחמוצת הפחמן היא תוצאת העליה בטמפרטורות, ולא הגורם שלה.

נאס"א פיטרה את האסטרונאוטית נובאקYNET - ניסיון החטיפה שבו מואשמת האסטרונאוטית ליסה נובאק עלה לה ביוקר. חודש לאחר שהוגש נגדה כתב אישום באשמה שניסתה לחטוף אישה אחרת שהתחרתה איתה על ליבו של אסטרונאוט עמית, החליטה סוכנות החלל האמריקנית לפטרה.

סוריה הציבה לאורך גבולה עם ישראל אלפי טילים מסוגים שוניםתיק דבקה - דוברים ישראליים אמרו כי הצבת הטילים, ביחד עם ידיעות כי סוריה גייסה יחידות, מראה כי סוריה מתכוננת למה שהדוברים הגדירו `מלחמה מוגבלת' בקיץ הקרוב`

הם מוחקים גם אמנותמקבץ ידיעות בגוגל - אתר האינטרנט במה חדשה, שהוקם על ידי בועז רימר ב-98' ואיחסן כ-400 אלף יצירות של משתמשים, נפגע על ידי פורצים: לפני יומיים נפרץ האתר על ידי קבוצת פושעי אינטרנט, שתיכנתו אותו כך שידביק את משתמשי האתר בסוס טרויאני. מיד עם הפריצה גילה רימר את הבעיה וחסם את הסקריפט. כ"נקמה", הפורצים הצליחו להתגבר על מנגנוני ההגנה ולמחוק את כל בסיס הנתונים של האתר.

אזרחי ישראל נדרשים לשלם ארנונה פעמיים - THE MARKER -  הציבור בישראל נופל קורבן בשנים האחרונות לתרגיל עוקץ פשוט של ראשי רשויות מקומיות, שמשתמשים בציניות בהלנת שכר עובדיהם ובנשק השביתה הכללית שמספקת ההסתדרות.

פקודה חדשה בצה"ל : זכותו של חייל לגדל זקןNFC - בניגוד לפקודה הקודמת שאסרה גידול זקן מותר כעת לכל חייל לגדל זקן. הכללים החדשים עומדים להשפיע על חיילים בסדיר ובקבע, לרבות חיילים דתיים. מדובר בהחלטה המשנה מהותית את החשיבה הצה"לית בנושא, ולפיה לחייל אסור לגדל זקן, למעט אישורים מיוחדים.

חיל האוויר קולט את המל''ט מדגם "שובל"YNET - מל"ט חדש מתוצרת התעשיה האווירית נכנס לפעילות מבצעית בחיל האוויר. המל"ט השתתף כבר בפעילות מבצעית במהלך מלחמת לבנון. זה הגדול, הכבד ובעל כושר הנשיאה הרב ביותר מבין מערכות המל"טים בחיל האוויר כיום, ומהמתקדמים מסוגו בעולם.

נושאי גייסות משוריינים מדגם `גולן` - תיק דבקה - ישראל העבירה בימים האחרונים לידי הצבא האמריקני בעיראק 60 נושאי גייסות משוריינים מדגם זה. כלי הרכב המשוריין הישראלי החדש שמשקלו 15 טון משלב טכנולוגיות של טנק המרכבה, נושא הגייסות האמריקני ה'ברדלי' ופיתוחים ישראליים מתקדמים בתחום המבנה והשריון, עמיד בפני מטעני צד IED, רקטות RPG, מוקשים, ואש נק``ל, ומסוגל לשאת 10 חיילים. ה`גולן` מותאם במיוחד ללחימה בשטח בנוי.

האמת הבלתי נוחהאתר רישמי – של הסרט זוכה האוסקר בקטגוריית הדוקמנטרי, על השואה האקולוגית הצפויה כתוצאה מהתחממות כדור הארץ.

מאות מאושפזים בבתי"ח בארץ נדבקו בחיידק קטלני העמיד לאנטיביוטיקהידיעה ב'הארץ' - מומחית לזיהומים: 130 חולים נדבקו בחיידק בביה"ח שיבא לבדו, וכשליש מהם מתו, בהם חולים במחלות אחרות; משרד הבריאות כינס את מנהלי כל בתיה"ח, וגיבש תוכנית פעולה הכוללת בידוד חולים והכשרת מעבדות לזיהוי החיידק; המשרד נמנע מלמסור נתונים רשמיים על מספר החולים שנבדקו ועל מספר החולים שמתו

לישראל ואיראן ההשפעה הכי שלילית על העולםידיעה ב-YNET -  סקר שהוזמן על ידי BBC מגלה: 56 אחוז מהנשאלים ב-27 מדינות ראו בישראל ובאיראן כבעלות ההשפעה הרעה ביותר על העולם אשתקד.

בריטני ספירס ניסתה להתאבד ידיעה ב-NFC - במהלך שהותה במרכז לגמילה מסמים במאליבו, החלה הזמרת לזעוק "אני השטן" וניסתה לתלות את עצמה בעזרת סדין. הצוות הרפואי הצליח לחלצה בזמן.

אולמרט מסוכן לבטחון המדינהיואב יצחק NFC - אולמרט מנסה להרוס את מוסד הביקורת, בניסיון להדוף ולמסמס את הממצאים הפליליים נגדו בשורה של פרשות. כדי להשיג את מטרתו הוא מנצל לרעה את מעמדו ומפקיר את ביטחון המדינה. כרגיל, מתגייסים לטובתו כמה פרשנים וכתבי חצר.

יהלומים באפריקהמאמר כלכלי - דה בירס, החברה שפעם שלטה ברוב אספקת יהלומי הגלם בעולם, הרפתה את אחיזתה, וכמה מפיקים קטנים יותר צצו. הרגולטורים באירופה ובארה"ב וממשלות אפריקה חתרו גם הם לשינוי, ו"יהלומי הדמים" כמעט שנעלמו. כתוצאה מכך, הסחר ביהלומים מתחיל להיראות יותר כמו כל תעשייה אחרת.

ליקוי ירחתצלום אסטרונומי – ב-3 למרץ יתרחש ליקוי ירח מלא מעל אזורנו. במבט מהירח, נראה את כדור הארץ מסתיר את השמש.

חומר נפץ נוזליתיק דבקה - בפעם הראשונה נתגלה בלבנון, במחנה הפלסטיני אל חילוואה, חומר הנפץ הנוזלי המיועד לפיצוץ מטוסי נוסעים. למבחנות הנפץ היו צמודים שעוני הפעלה אלקטרו-כימיים המאפשרים להפעיל את חומר הנפץ עד 124 יום מרגע הפעלתם.

גילוי עריותידיעה ב-YNET - לא מעט ממדינות אירופה כבר הסירו את החוקים נגד גילוי עריות, ובהן הולנד, לוקסמבורג, בלגיה, פורטוגל וטורקיה. גם ביפן, ארגנטינה וברזיל יחסים מסוג זה מותרים. בגרמניה, אח ואחות שגדלו בנפרד, נפגשו והתאהבו, נלחמים נגד איסור גילוי עריות

 

פברואר 2007

אסתרינה טרטמןמאמר ב-NFC – פירוט הלימודים והתארים של מיס 'אסתר עד עשר' של השנה. קשה להבין מה קרה לה. כי לפי המאמר, הלימודים והביוגרפיה האמיתיים שלה מרשימים יותר מאשר אלה שהציגה בתקשורת.

המפות של YNETמפה אינטראקטיבית – רוב הבניינים בישראל צולמו ומופו. מעתה מוצמדת תמונה עדכנית של הבניין כמעט לכל כתובת שמבקשים לחפש במפה. בנוסף, כאשר מבקשים לראות במפה את הדרך מכתובת אחת לשניה, מופיעות גם הוראות נסיעה.

לוח מודעות חדש ב-YNETחדשות דה מרקר - בתוך כמה שבועות יעלה ב-Ynet מרכז לוחות חדש וחינמי, שיכלול לוח מודעות דרושים, מכירת רכב, דירות וכו'. היקף הפעילות בלוחות העיתון הלך והצטמצם עם השנים, בעוד הפעילות המקבילה באינטרנט פורחת. ב"ידיעות אחרונות" החליטו להיערך לקרב בלימה - אם כבר לאבד את הלוחות המודפסים, כדאי שיהיה זה לטובת ynet.

West Bank Storyאתר – הסרט שזכה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר, בטקס האוסקר השנה. על משקלWEST SIDE STORY , שהיה המחזמר שהלחין לאונרד ברנשטיין, אשר הפך לסרט בראשית שנות ה-1960 בשם העברי 'סיפור הפרברים'.

Focus Keyמאמר - הוכחה פשוטה, המציגה מדוע צריך להתמקד רק בפרויקט אחד, מההתחלה ועד הסוף, כדי להגיע להישג מירבי.

הסרטים המועמדים לאוסקרטריילרים – רוב הסרטים המועמדים לאוסקר, ברצף המסודר על פי האלפבית, במעבר אוטומטי מסרט לסרט, בקטעים של כ-2 דקות כל אחד.

רשימת הזוכים באוסקרעמוד קישורים – רשימת הזוכים העיקריים בטקס האוסקר, כולל נאומי הזכיה וביוגרפיות.

OSCAR.COMאתר מולטימדיה– כל הפרטים מהטכס, שמיליארד איש צפו בו. זוהר באינטרנט. שפע גלריות של סרטוני וידאו ותמונות של הזוכים והמועמדים בכל הקטגוריות. כולל כיסוי נרחב של מאחורי הקלעים, השטיח האדום, מסיבות העיתונאים, ועוד.

ישנו עם אחדמדור דעות – רחביה ברמן מביא בנענע אקטואליה את סיפורי ההיסטוריה שלהעם היהודי מנקודת המבט המינימליסטית, האנטי-הרואית. סיפור של מלחמת אחים נצחית, קין והבל במהדורה מורחבת. מסתבר שאצל כלל האומות הדת נכחדת והעם מתקיים, ואילו אצל היהודים הדת מתקיימת והעם נכחד.

מסמך של מועצת ההתנתקות של צה''להודעה בפורום - בדף מתוך חוברת "הכנה מנטלית למ"פ ולמג"ד" מהתקופה שלפני הגירוש, מופיע צימוק: סיכום "מצב סיום נדרש" לאחר הנסיגה. מראה באיזה עולם חיים הגאונים הללו.

חילוט פירות הפשעמאמר כלכלי - הרבה יותר מכליאת פושעים, האמצעי היעיל ביותר למלחמה בפשע הוא לשלוח אליהם את רשויות המס. יש לבדוק האם האחים פריניאן שילמו מס על ההכנסות, לכאורה, שהיו להם ממעשי הפשע שלהם.

שבוע האפרטהייד הישראליאתר – האם ישראל יוצרת גבולות אפרטהייד לערבים? בנושא זה מתקיימים זאת השנה השלישית כנסים באוניברסיטאות מובילות בעולם. האתר מפרט את המקומות, התאריכים, המשתתפים והנושאים.

"שבוע האפרטהייד הישראלי"מאמר – האירועים 'יצויינו' בשבוע הקרוב בארה"ב, בקנדה ובבריטניה. ח"כ ג'מאל זחאלקה מבל"ד יגיע למונטריאול ויספר שם ש"המצב בישראל גרוע מאשר בשנות האפרטהייד. אפילו בדרום אפריקה לא הפרידו בין שחורים לשחורים"

על עלילות דם ישנות וחדשותמאמר - מול עלילות הדם הקלאסיות ועלילות "אלאקצא" קיימות גם עלילות מתוחכמות יותר דוגמת ספרו של ג'ימי קרטר "פלשתין. שלום –לא אפרטהייד". המכנה המשותף בין ההאשמות עמוק ומהותי. בשתיהן ישראל או היהודי הוא המקור הבלעדי לצרות של כולם והפיתרון הוא בחיסולו. ישראל צריכה לחשוף את עלילת הדם המודרנית. בנוסף, יש צורך בניצחון אמיתי מול אויב שאיננו יודע פשרה מהי.

באשר עבדנו אבדנומאמר - האם 'עלות גישתנו' שווה ביחסיותה לרמת התועלת המופקת עבור צמיחתנו, הגשמת יעודנו ושלוות נפשותינו? האם נולדנו לשעבד האחד את השני ולגרום לנפשו סבל, בעת היותו מיוזע ממילא- 'בעבור חובת חטא אבותיו'? האם לא נולדנו לתמוך ולאהוב האחד את שני, על מנת להפוך את מדינת ישראל לגן עדן. האהבה היא מעין "דיאטה". משמעה, אורח חיי והאמת שבי, לכול אורכה של דרכי.

המאה של הזוגיותמאמר – המאה העשרים היתה המאה של הילדים, כיוון שאפיינה אותה התקווה שהשקעה רבה בחינוך תביא לעתיד טוב יותר. המאה ה- 21 ראויה להיות "המאה של הזוגיות". זה האתגר הגדול שהיא מביאה לנו: עלינו ללמוד לבנות את הקשר החשוב ביותר בחיינו, הזוגיות שלנו, יחד עם הסיכוי הגובר למימוש עצמי.

אהבה בימי כולירהמאמר בבלוג – ביקורת על התפטרותו של שר הבריאות לשעבר דני נווה מהכנסת כדי להיות מנהל קרן נאמנות של מכשור רפואי.

השירות המטאורולוגיאתר ממשלתי - תחזית מעודכנת של מזג האוויר, כולל שידור ישיר של מכ''ם העננים בזמן גשמים. מודיעין בזמן אמת.

כל החדשות על מסך אחדצילום מסך – אפשר לפתוח שלושה דפדפנים ולצפות בבת אחת בשלושת מהדורות החדשות המרכזיות בטלוויזיה. האם התוכן מצדיק את ההשקעה? זאת כבר שאלה אחרת.

Dust and the Helix Nebulaצילום אסטרונומי - צילום מרהיב של גלקסיה דמויית עין. משל לאח הגדול, הפוקח עין מהחלל החיצון.

הודעת הקוורטט - לקרוא בזהירותהודעה מדינית -  עיון בנוסח ההודעה שפרסם הקוורטט ב-23/2/2007 מראה תמונה שונה מהדיווחים שהיו בתקשורת הישראלית כאילו הקוורטט עמד על כך שממשלת הרש"פ תכבד את דרישותיה לפני שישראל תיאלץ לעשות וויתורים נוספים.

ארץ נהדרתמערכונים – ארכיון התוכנית הסטירית המצחיקה, מהשנה הראשונה ועד לתוכנית האחרונה.

Pink Floyd Liveהופעה חיה - שעה וחצי עם הלהקה שמובילה אותך לפסגות האישיות, במופע מהשנים האחרונות, עם מיטב השירים, ותצוגה אור-קולית מרהיבה.

הג'יהאד האסלאמי מודה: ניתן לנצח צבאית את הטרורמאמר - ראיון עם בכיר בג'יהאד האסלאמי,החושף את מערכת השיקולים המנחה את הארגון בביצוע פיגועי הטרור, ואת השפעות התגובות הישראליות.

Puff, the Magic Dragon (1978)סרט אנימציה - הדרקון של טוב-הלב מבקר ילד מפוחד, כדי להכניס בו ביטחון עצמי באמצעות מסע לאי האגדות. האי הרוס, בגלל שדונים שהצטננו. פיראט ענק, שהגשים בזכות הילד את חלומו והפך לטבח, מרפא אותם במרק עוף.

Enlightenment - What It Meansמאמר – תאור מצויין של משמעות ההארה הרוחנית. לכל מי שמחפש אחריה, או מצא אותה ואינו יודע מה לעשות איתה. ניתן למצוא את המאמר להורדה כקובץ לשמיעה בספריית ההקלטות של האתר TRANS4MIND.

"חגיגת המינויים" של משרד החוץ - ועדות מינויים ללא פרוטוקולים, קונסולים ללא תעודת בגרות, ושגרירים ללא הכשרה מקצועית. אלה רק מקצת הליקויים שהעלה דוח מבקר המדינה. החגיגה בעיצומה.

קצין בצה''ל אז והיוםקריקטורה – תדמית המפקד על פי המושג ''אחריי'.

אקופונקטורהסרט דוקומנטרי – הפופולריות הרבה של השימוש במערב ובמזרח, סיפורי אנשים שהחלימו משיתוק, ניתוח לב פתוח ללא הרדמה, מיפוי השינוי בגלי-המוח, ועוד. פלאי המרפא שמחוללים המחטים הזעירות המוחדרות לגוף מוצגים על ידי מדענית בריטית נלהבת.

תלונהאתר שירות - מי מאיתנו לא מצא עצמו מנהל מלחמת התשה מול גופים שונים כדי לקבל את השירות שהוא ראוי לו? מיד לאחר מסירת הפרטים המלאים, פנייתכם תועבר להנהלה או למחלקת פניות הציבור של אותו גוף עליו אתם מלינים, וצוות האתר ישתדל לעזור לכם לקבל מענה הולם.

ערוץ 88תחנת רדיורצף מתמשך של חווית האזנה מוזיקלית. שילוב בין ג'אז ומוסיקה מה-1960 ואילך. מיועד לכל מי ששמע בצעירותו מוזיקה ולא הספיק לגלות את מלוא יופיה.

Google Gadgetsכלי אינטרנט – הוסיפו לאתר, לבלוג, או לדפדפן שלכם חלוניות קטנות וחמודות עם תכנים בכל התחומים: חדשות, משחקים, שעונים, תאריכונים, מפות, תמונות, וידאו ועוד.

Fantastic Planetסרט אנימציה – מ-1973, באורך מלא, רוחני ומדהים, עם פס קול ניו אייג'. אודות תושבי כוכב דמויי אדם ענקים שעיסוקם העיקרי מדיטציה, ומתקשרים באופן על חושי באמצעות בועות שהם מפריחים. הם מגדלים כחיות מחמד בני אנוש זעירים ופראיים, המורדים בהם לבסוף. משל על האדם הקטן בחברת הענק, או על מדינות קטנות בעידן הגלובאלי.

CyberWyreבלוג - מעולה לנושא מודעות האדסנס של גוגל, הכולל את רשימת מילות החיפוש היקרות ביותר.

altavistaמנוע חיפוש – העיצוב החדש של דף הכניסה למנוע החיפוש הותיק מאפשר חיפוש מהיר ונוח על פי הנושאים הבאים: רשת, תמונות, אודיו, וידיאו, חדשות.

Pieter Lastmanצייר – הולנדי מהמאה השבע-עשרה. מורו של רמברנדט. ציוריו הם על נושאים תנכיי''ם ומיתולוגיים. יחודו הוא באור הפנימי הקורן מהדמויות שצייר, בהשראת האור הטבעי החיוור ברקע. הדבר מעניק לציוריו רוחניות מיוחדת.

ערוץ 99אתר TV – כל שידורי ערוץ הכנסת משודרים באתר. מעתה מועברים בשידור ישיר גם הדיונים בועדות אחדות, כולל אפשרות להגיב בזמן אמת ולשאול את המשתתפים שאלות.

The Man Who Planted Trees (1987)סרט אנימציה – רועה צרפתי בודד נוטע עצים יומיום במשך קרוב לארבעים שנה, ומצליח להפריח כך, כמעשה קסם, את השממה ההררית באזור מגוריו. סרט רב השראה, הנחשב לאחד הגדולים בכל הזמנים.

Brainman (2005)סרט דוקומנטרי – בחור בעל מוח-על, המסוגל לבצע פעולות מתמטיות וללמוד שפות במהירות רבה מאד, בזכות כושר חזותי-מנטאלי מיוחד.

Style Wars (1983)סרט דוקומנטרי - הנוף העירוני השתנה באורח פיסי על ידי אומני גרפיטי, שהמציאו שפה חזותית חדשה, המבטאת את אישיותם וקול הקהילה שלהם.

What the Bleep Do We Know!? (2004)סרט דוקומנטרי - עולם בו אי הודאות הקוואנטית מוצגת, ותהליכים נוירולוגיים ושינויי תפיסה גורמים למציאות המשתנה על ידי כל מחשבה.

כיצד המערב יכול להפסידמאמר - מאת דניאל פייפס. אחרי שהמערב גבר על הפאשיסטים והקומוניסטים, האם כעת הוא מסוגל לגבור על האיסלאמיסטים?

 

 

 

>